Fenerbahçe’de Jose Mourinho motivasyonu! Yıldız oyuncular karar değiştirdi

Fenerbahçe Kulübü 8-9 Haziran’da olağan genel kurula gidiyor. Başkan Ali Koç ve eski başkan Aziz Yıldırım adaylıklarını açıkladı. İki aday da güçlü ve iddialı şekilde seçime hazırlanıyor.

Bu çerçevede en çok öne çıkan konu ise yeni teknik direktör oldu. İki aday da dünyanın en önemli teknik adamlarından biri olan Jose Mourinho ile görüşüyor. Portekizli çalıştırıcıyla belli mesafeler kaydedildi ve görüşmeler olumlu yönde ilerliyor. Mourinho’nun alternatifleri de çok güçlü. Zaten güçlü ve kaliteli bir kadrosu olan sarı-lacivertliler her şartta dünya çapında bir teknik adamla yeni sezona başlayacak.

Bu sezon Teknik Direktör İsmail Kartal iyi başlasa da bunu sürdüremedi. Oyuna müdahaleleri başta olmak üzere saha içi birçok kararı yıldız oyuncular tarafından anlaşılmadı. Avrupa’dan takımın elenmesi ve lig yarışının neredeyse kaybedilmesi yıldız oyuncuları olumsuz etkiledi.

Bu isimler yaşadıkları hayal kırıklığı sebebiyle ayrılık hazırlıkları yaparken, başkan adaylarının yüksek profilli teknik adamlarla temas sağlaması durumu değiştirdi. Oyuncular, Galatasaray derbisi öncesinde artık yeni teknik adamı bekleyip ona göre karar vermeyi düşünüyor. Bu da yeni yönetimin kaliteli takımı koruması adına önemli bir avantaj sağlıyor.

Premier Lig (Chelsea), La Liga (Real Madrid) ve Serie A’da (Inter) 6 kez lig şampiyonu olan, Porto ve Inter’le 2 defa Şampiyonlar Ligi kupasını kaldıran Jose Mourinho, Manchester United’la UEFA Avrupa Ligi’ni, Roma ile de UEFA Konferans Ligi’ni kazandı.

LİSTE YARIŞI

Teknik adam konusu dışında listelerle ilgili de iki aday çalışmalar yapıyor. Başkan Ali Koç mevcut yönetimde büyük bir değişikliğe gitmeye ve listeye çok güçlü isimleri almaya hazırlanıyor. Eski başkan Aziz Yıldırım’ın da eski yönetici arkadaşlarının yanı sıra yeni birkaç güçlü isme de listede yer vermeyi planladığı ifade ediliyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir